Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
w jego państwie pojawiły się plemiona Habiru i że przybyły one z Mezopotamii. Badacze Biblii sądzą, że pod nazwą Habiru kryją się Hebrajczycy, chociaż nie wszystkie opinie są pod tym względem zgodne. Znalezisko jest bądź co bądź o tyle ważne, że mielibyśmy tu ewentualny ślad obecności Hebrajczyków w Palestynie jeszcze przed epoką Mojżesza.
Rewelacyjne odkrycie zawdzięczamy francuskiemu archeologowi André Parrotowi. Przy drodze z Mosulu do Damaszku wznosi się pagórek zwany przez Arabów Tell Hariri. Grabarze podczas kopania mogiły znaleźli tam statuetkę wyrzeźbioną w dziwnym stylu, zdradzającym przynależność do nie znanej jakiejś kultury.
Na wiadomość o znalezisku pospieszył tam w roku 1934
w jego państwie pojawiły się plemiona Habiru i że przybyły one z Mezopotamii. Badacze Biblii sądzą, że pod nazwą Habiru kryją się Hebrajczycy, chociaż nie wszystkie opinie są pod tym względem zgodne. Znalezisko jest bądź co bądź o tyle ważne, że mielibyśmy tu ewentualny ślad obecności Hebrajczyków w Palestynie jeszcze przed epoką Mojżesza.<br>Rewelacyjne odkrycie zawdzięczamy francuskiemu archeologowi André Parrotowi. Przy drodze z Mosulu do Damaszku wznosi się pagórek zwany przez Arabów Tell Hariri. Grabarze podczas kopania mogiły znaleźli tam statuetkę wyrzeźbioną w dziwnym stylu, zdradzającym przynależność do nie znanej jakiejś kultury.<br>Na wiadomość o znalezisku pospieszył tam w roku 1934
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego