Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
zapowiadająca koniunkturę dla śmieciarskiego biznesu: w najbliższych pięciu latach Polacy zaczną zużywać dwa razy więcej papieru. Na razie potrzebujemy go mało: Amerykanin zużywa rocznie około 400 kg papieru, Europejczyk z Unii blisko 200, a Polak niespełna 60.
Jednak do recyklingu - bardziej niż edukacja czy moda - zmuszą Polaków unijne dyrektywy o przeróbce śmieci. Jedna z nich zobowiązuje gminy do opracowania planów 50-procentowego odzyskiwania odpadów, i to najpóźniej do 2007 roku. Dlatego Sobczyk i Derkacz snują wielkie plany papierowego imperium. Reklamując segregację odpadów i ekologiczny styl życia, sami też się go nauczyli.
- Dziś nie przyjdzie mi nawet do głowy, żeby wyrzucić przeczytaną
zapowiadająca koniunkturę dla śmieciarskiego biznesu: w najbliższych pięciu latach Polacy zaczną zużywać dwa razy więcej papieru. Na razie potrzebujemy go mało: Amerykanin zużywa rocznie około 400 kg papieru, Europejczyk z Unii blisko 200, a Polak niespełna 60. <br>Jednak do recyklingu - bardziej niż edukacja czy moda - zmuszą Polaków unijne dyrektywy o przeróbce śmieci. Jedna z nich zobowiązuje gminy do opracowania planów 50-procentowego odzyskiwania odpadów, i to najpóźniej do 2007 roku. Dlatego Sobczyk i Derkacz snują wielkie plany papierowego imperium. Reklamując segregację odpadów i ekologiczny styl życia, sami też się go nauczyli. <br>- Dziś nie przyjdzie mi nawet do głowy, żeby wyrzucić przeczytaną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego