Typ tekstu: Książka
Autor: Choromański Michał
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1933
przez cały dzień po mieście, niecierpliwie oczekując wieczoru. W kieszeni marynarki chował pamiętniki Zofii Dubilanki.
Historia poznania się Widmara z jego przyszłą żoną, jak również historia ich małżeństwa i miłości była skrupulatnie spisana w pamiętnikach wieloletniej kochanki Widmara, zmarłej rok temu w Szpitalu Wszystkich Świętych. Wyjątki z nich po pewnej przeróbce literackiej brzmialy mniej więcej tak:
... Byliśmy z Widmarem w kinie. Dawano Białych Diabłów. Wtedy zaszło to, z czym nie mogę się pogodzić do dzisiejszego dnia .

Pamiętam, że przy szliśmy trochę za wcześnie, wyświetlano reklamy, których Widmar nie znosi. - Trzymają publiczność jak stado baranów - oburzył się - i zmuszają do oglądania rzeczy
przez cały dzień po mieście, niecierpliwie oczekując wieczoru. W kieszeni marynarki chował pamiętniki Zofii Dubilanki.<br>Historia poznania się Widmara z jego przyszłą żoną, jak również historia ich małżeństwa i miłości była skrupulatnie spisana w pamiętnikach wieloletniej kochanki Widmara, zmarłej rok temu w Szpitalu Wszystkich Świętych. Wyjątki z nich po pewnej przeróbce literackiej brzmialy mniej więcej tak:<br>... Byliśmy z Widmarem w kinie. Dawano Białych Diabłów. Wtedy zaszło to, z czym nie mogę się pogodzić do dzisiejszego dnia .<br>&lt;page nr=125&gt;<br> Pamiętam, że przy szliśmy trochę za wcześnie, wyświetlano reklamy, których Widmar nie znosi. - Trzymają publiczność jak stado baranów - oburzył się - i zmuszają do oglądania rzeczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!