Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalczykowa Alina
Tytuł: Dramat i teatr romantyczny
Rok: 1997
szczególnie ważny. Ich prywatne kontakty z Goethem były bliskie, a jego zdanie ważyło serio na ich twórczości i publikacjach. To Wilhelm Meister Goethego stał się pretekstem dla pierwszego szkicu Augusta Wilhelma Schlegla o dramacie, to Goethe go zachęcał do tłumaczenia Szekspira (gdy jednak wprowadził na scenę weimarską Szekspira nie w przeróbce, lecz w wychwalanym tłumaczeniu starszego Schlegla - to po swojemu go poprawił, opuszczając fragmenty, które uznał za farsowe i nie- odpowiednie do tonu tragedii); to wreszcie opinia Goethego sprawiła, że w "Ateneum" nie opublikowano eseju Novalisa Chrześcijaństwo czyli Europa.
A Goethe także sobie cenił młodych przyjaciół. W opublikowanym w 1802 roku
szczególnie ważny. Ich prywatne kontakty z Goethem były bliskie, a jego zdanie ważyło serio na ich twórczości i publikacjach. To Wilhelm Meister Goethego stał się pretekstem dla pierwszego szkicu Augusta Wilhelma Schlegla o dramacie, to Goethe go zachęcał do tłumaczenia Szekspira (gdy jednak wprowadził na scenę weimarską Szekspira nie w przeróbce, lecz w wychwalanym tłumaczeniu starszego Schlegla - to po swojemu go poprawił, opuszczając fragmenty, które uznał za farsowe i nie- odpowiednie do tonu tragedii); to wreszcie opinia Goethego sprawiła, że w "Ateneum" nie opublikowano eseju Novalisa Chrześcijaństwo czyli Europa.<br>A Goethe także sobie cenił młodych przyjaciół. W opublikowanym w 1802 roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!