Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
zostałem poinformowany przez barona K-, że pani domu prosi mnie na rozmowę w swoim buduarze, o którym już tyle się nasłyszałem. Był to bowiem wspaniały okaz rokokowego wnętrza w tym neoklasycznym essayu Burlingtona i Kenta, niczym promień wiosennego słońca na śnieżnym pokrowcu. Znana ze swych pamiętników Arkadia de Groot zarządziła przeróbkę sypialni, ponieważ chłód euklidesowych proporcji "odbierał wszelką przyjemność zabawom miłosnym". Tak więc oczom moim nawykłym już do surowych linii narzuciła się różowa słodycz i ciepła falistość.
Siedziała wśród polnych kwiatów wspaniałego fotela.
- Słyszałam od córki, że pan jest Polakiem.
- Z tamtych stron rzeczywiście przybywam.
- Poznałam kilku Polaków i przyznać muszę
zostałem poinformowany przez barona K-, że pani domu prosi mnie na rozmowę w swoim buduarze, o którym już tyle się nasłyszałem. Był to bowiem wspaniały okaz rokokowego wnętrza w tym neoklasycznym essayu Burlingtona i Kenta, niczym promień wiosennego słońca na śnieżnym pokrowcu. Znana ze swych pamiętników Arkadia de Groot zarządziła przeróbkę sypialni, ponieważ chłód euklidesowych proporcji "odbierał wszelką przyjemność zabawom miłosnym". Tak więc oczom moim nawykłym już do surowych linii narzuciła się różowa słodycz i ciepła falistość.<br>Siedziała wśród polnych kwiatów wspaniałego fotela.<br>- Słyszałam od córki, że pan jest Polakiem.<br>- Z tamtych stron rzeczywiście przybywam.<br>- Poznałam kilku Polaków i przyznać muszę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!