Typ tekstu: Książka
Autor: Ziomek Jerzy
Tytuł: Renesans
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1973
oparty na autopsji opis podróży, pełne ciekawości świata i spostrzegawczości wierszowane sprawozdanie z mijanych krajobrazów i zapamiętanych obyczajów flisackich. To swoiste nieuzgodnienie planów przypomina nam nieco Reja - jego konstrukcje, które nazwaliśmy nawiasem ze znakiem ujemnym: w formułę moralistyczną, potępiającą, zostaje wpisany przykład, który, acz nie budujący, jest tak barwny, że przyciąga uwagę i organizuje odtwórcze zdolności wyobraźni.
Jedno jest oryginalną własnością Klonowica. Jego poemat o ciężkiej pracy flisaka - we fragmentach porzucających moralizowanie - jest pogodny i żartobliwy. Dzieje się to w dużej mierze za sprawą stylu, w którym klasycyzująca topika sąsiaduje z prozaizmami, anegdota - z fachową terminologią flisacką.

Bo więc i okręt barzo
oparty na autopsji opis podróży, pełne ciekawości świata i spostrzegawczości wierszowane sprawozdanie z mijanych krajobrazów i zapamiętanych obyczajów flisackich. To swoiste nieuzgodnienie planów przypomina nam nieco Reja - jego konstrukcje, które nazwaliśmy nawiasem ze znakiem ujemnym: w formułę moralistyczną, potępiającą, zostaje wpisany przykład, który, acz nie budujący, jest tak barwny, że przyciąga uwagę i organizuje odtwórcze zdolności wyobraźni.<br>Jedno jest oryginalną własnością Klonowica. Jego poemat o ciężkiej pracy flisaka - we fragmentach porzucających moralizowanie - jest pogodny i żartobliwy. Dzieje się to w dużej mierze za sprawą stylu, w którym klasycyzująca topika sąsiaduje z prozaizmami, anegdota - z fachową terminologią flisacką.<br><br>&lt;q&gt;Bo więc i okręt barzo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego