Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
dopóki sekretu nie rozwikła.
Co tak bardzo zaciążyło na życiu babki, skoro jeszcze teraz wypomina jej to starsza siostra i któremu z przodków odmawia kawałka ściany w jej domu. Dlaczego?
- Idziemy obejrzeć modrzewie - zagląda do Ulki Marta.
Ulka leży nieruchomo w pozie umrzyka. Płowy drzemie obok, unosi jedną powiekę, babka przyciska palec do ust i wycofuje się bez szmeru. Niech dziecko odpocznie. Odpocznie. Odpoczynek sprzyja nabieraniu ciała, nie przybywa go od nie wyłażenia z jeziora, albo uganiania z Płowym po lesie. Powinna z wakacji wrócić mniej kanciasta.
Ulka już zakończyła eksperyment z przystosowaniem metody metafizycznego leczenia do naprawy łączy telefonicznych ale
dopóki sekretu nie rozwikła.<br>Co tak bardzo zaciążyło na życiu babki, skoro jeszcze teraz wypomina jej to starsza siostra i któremu z przodków odmawia kawałka ściany w jej domu. Dlaczego?<br>- Idziemy obejrzeć modrzewie - zagląda do Ulki Marta.<br>Ulka leży nieruchomo w pozie umrzyka. Płowy drzemie obok, unosi jedną powiekę, babka przyciska palec do ust i wycofuje się bez szmeru. Niech dziecko odpocznie. Odpocznie. Odpoczynek sprzyja nabieraniu ciała, nie przybywa go od nie wyłażenia z jeziora, albo uganiania z Płowym po lesie. Powinna z wakacji wrócić mniej kanciasta.<br>Ulka już zakończyła eksperyment z przystosowaniem metody metafizycznego leczenia do naprawy łączy telefonicznych ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego