Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
czteropiętrowa kamienica. Kolejnych osiem stuletnich domów zostało już wysiedlonych. W tzw. Trójkącie Bermudzkim głębokość wody podczas ubiegłorocznej powodzi sięgała czterech metrów.

Mariusz Urbanek

-We Wrocławiu znajduje się obecnie co najmniej trzydzieści budynków, które muszą być wykwaterowane - mówi Henryk Feliks, dyrektor Zarządu Gospodarki Komunalnej Wrocław-Krzyki. - Z tej trzydziestki na pewno przynajmniej 18 będzie musiało zostać rozebranych, losy pozostałych jeszcze się ważą. Kamienice przy ul. Traugutta nie były wpisane do rejestru zabytków, historycy sztuki alarmują jednak, że to jeden z ostatnich w Europie zespołów śródmiejskich tej klasy. Jeśli zostaną wyburzone, z planu miasta zniknie blisko dwieście metrów bieżących jednolitej zabudowy miejskiej.

Kiedy
czteropiętrowa kamienica. Kolejnych osiem stuletnich domów zostało już wysiedlonych. W tzw. Trójkącie Bermudzkim głębokość wody podczas ubiegłorocznej powodzi sięgała czterech metrów.&lt;/&gt;<br><br> &lt;au&gt;Mariusz Urbanek&lt;/&gt;<br><br> -We Wrocławiu znajduje się obecnie co najmniej trzydzieści budynków, które muszą być wykwaterowane - mówi Henryk Feliks, dyrektor Zarządu Gospodarki Komunalnej Wrocław-Krzyki. - Z tej trzydziestki na pewno przynajmniej 18 będzie musiało zostać rozebranych, losy pozostałych jeszcze się ważą. Kamienice przy ul. Traugutta nie były wpisane do rejestru zabytków, historycy sztuki alarmują jednak, że to jeden z ostatnich w Europie zespołów śródmiejskich tej klasy. Jeśli zostaną wyburzone, z planu miasta zniknie blisko dwieście metrów bieżących jednolitej zabudowy miejskiej.<br><br> Kiedy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego