Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 33
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
nie stuletnia lokomotywa zawiezie ich do stacji Rabka Zdrój. Ponieważ mottem wypadu do uzdrowiska będzie hasło "Z Rabki wyjedziesz zdrów jak rydz" - w pociągu serwowane będą smażone na maśle gorczańskie grzyby.
Odjazd jubileuszowego składu z Krakowa nastąpi w wigilię jubileuszu - 24 października 1999 roku.
fig.Pierwsze regaty w czorsztynie

- Jak przyrżnęło, miałem strach w oczach - dzielił się wrażeniami młody żeglarz. - Połamane maszty, dziurawe kadłuby, potargane żagle.
15 sierpnia zaledwie trzy spośród 18 startujących załóg ukończyły pierwsze w historii Jeziora Czorsztyńskiego regaty żeglarskie, zorganizowane przez Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie i Zespół Zbiorników Wodnych.
Nie najlepsza tego dnia pogoda sprawiła, że na maszcie regat
nie stuletnia lokomotywa zawiezie ich do stacji Rabka Zdrój. Ponieważ mottem wypadu do uzdrowiska będzie hasło "Z Rabki wyjedziesz zdrów jak rydz" - w pociągu serwowane będą smażone na maśle gorczańskie grzyby.<br>Odjazd jubileuszowego składu z Krakowa nastąpi w wigilię jubileuszu - 24 października 1999 roku.<br>&lt;au&gt;fig.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pierwsze regaty w czorsztynie&lt;/tit&gt;<br><br>- Jak przyrżnęło, miałem strach w oczach - dzielił się wrażeniami młody żeglarz. - Połamane maszty, dziurawe kadłuby, potargane żagle.<br>15 sierpnia zaledwie trzy spośród 18 startujących załóg ukończyły pierwsze w historii Jeziora Czorsztyńskiego regaty żeglarskie, zorganizowane przez Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie i Zespół Zbiorników Wodnych.<br>Nie najlepsza tego dnia pogoda sprawiła, że na maszcie regat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!