Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
podstawowych danych pomiarowych. W roku bieżącym rozpoczęto wdrożenia Systemu Hydrologii Historycznej we wszystkich Oddziałach (oprócz OGa). Autorami SHH są pracownicy Oddziału w Krakowie z dr J. Filimowskim, którzy też aktywnie uczestniczą we wdrażaniu tego systemu.
Wspomniany system zmusza nas do pilnego wprowadzenia do służby hydrologicznej nowych rozwiązań limnigraficznych w postaci przystawek magnetofonowych do istniejących limnigrafów do równoległego rejestrowania stanów wody analogowo - na papierze i cyfrowo - na taśmie magnetycznej. Wskazane jest również opracowanie nowej konstrukcji limnigrafu z przetwornikiem ciśnieniowym dla uniknięcia budowy bardzo kosztownych ujęć grawitacyjnych. Wysokiej klasy przetworniki ciśnieniowe są już produkowane.
Nowych rozwiązań oczekuje się również w dziedzinie pomiaru i
podstawowych danych pomiarowych. W roku bieżącym rozpoczęto wdrożenia Systemu Hydrologii Historycznej we wszystkich Oddziałach (oprócz OGa). Autorami SHH są pracownicy Oddziału w Krakowie z dr J. Filimowskim, którzy też aktywnie uczestniczą we wdrażaniu tego systemu. <br>Wspomniany system zmusza nas do pilnego wprowadzenia do służby hydrologicznej nowych rozwiązań limnigraficznych w postaci przystawek magnetofonowych do istniejących limnigrafów do równoległego rejestrowania stanów wody analogowo - na papierze i cyfrowo - na taśmie magnetycznej. Wskazane jest również opracowanie nowej konstrukcji limnigrafu z przetwornikiem ciśnieniowym dla uniknięcia budowy bardzo kosztownych ujęć grawitacyjnych. Wysokiej klasy przetworniki ciśnieniowe są już produkowane. <br>Nowych rozwiązań oczekuje się również w dziedzinie pomiaru i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego