Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dom
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1985
hojność wynika jedynie z charakteru wykonywanej przez nas pracy w miarę nieuciążliwej dla otoczenia. W przeciwnym razie zostalibyśmy bez dyskusji wyrzuceni za drzwi.
(2). Po uszczelnieniu okna, ustawiamy przy nim pomysłowo zmajstrowany prosty mebel. Wystarczy kilka ruchów i staje się prawdziwym warsztatem krawieckim z przyległościami. Oczom naszym objawiają się różne pstryczki i guziczki, kolorowe i błyszczące, zupełnie jak w Sezamie (naturalnie tym z baśni). Kiecka uszyta, zbieramy wszystko i śladu nie ma.

(3). Grzecznie siedząc w kącie próbujemy rozjaśnić myśli kontemplując wspaniałą zieleń doniczkową. W naszej wyobraźni staje się ona jednak amazońską dżunglą, w której używając dowolnej liczby palców walimy zawzięcie
hojność wynika jedynie z charakteru wykonywanej przez nas pracy w miarę nieuciążliwej dla otoczenia. W przeciwnym razie zostalibyśmy bez dyskusji wyrzuceni za drzwi.<br>(2). Po uszczelnieniu okna, ustawiamy przy nim pomysłowo zmajstrowany prosty mebel. Wystarczy kilka ruchów i staje się prawdziwym warsztatem krawieckim z przyległościami. Oczom naszym objawiają się różne pstryczki i guziczki, kolorowe i błyszczące, zupełnie jak w Sezamie (naturalnie tym z baśni). Kiecka uszyta, zbieramy wszystko i śladu nie ma.<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=8&gt; (3). Grzecznie siedząc w kącie próbujemy rozjaśnić myśli kontemplując wspaniałą zieleń doniczkową. W naszej wyobraźni staje się ona jednak amazońską dżunglą, w której używając dowolnej liczby palców walimy zawzięcie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!