Typ tekstu: Książka
Autor: Kieniewicz Stefan
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1968
Józefa Wysockiego, który nawiązał zerwane kontakty z kołami spiskowymi w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Uzgodniono też z ekspozyturą Młodej Italii w Paryżu, że demokraci polscy przyjdą Włochom z pomocą, gdyby tam naprzód miało wybuchnąć powstanie. Wykorzystano do celów propagandowych proces spiskowców polskich w Berlinie. Czołowy oskarżony, Mierosławski, oświadczył na nim publicznie, że ostatni ruch polski był dziełem Centralizacji, że nie miał celów społecznych, tylko narodowe, że nie zwracał się przeciw narodowi niemieckiemu, a wyłącznie przeciw caratowi. Tezy te były oczywiście tendencyjne, miały one popularyzować sprawę polską wśród postępowej opinii niemieckiej.
Ze swej strony rewolucyjni działacze z różnych krajów manifestowali w tym
Józefa Wysockiego, który nawiązał zerwane kontakty z kołami spiskowymi w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Uzgodniono też z ekspozyturą Młodej Italii w Paryżu, że demokraci polscy przyjdą Włochom z pomocą, gdyby tam naprzód miało wybuchnąć powstanie. Wykorzystano do celów propagandowych proces spiskowców polskich w Berlinie. Czołowy oskarżony, Mierosławski, oświadczył na nim publicznie, że ostatni ruch polski był dziełem Centralizacji, że nie miał celów społecznych, tylko narodowe, że nie zwracał się przeciw narodowi niemieckiemu, a wyłącznie przeciw caratowi. Tezy te były oczywiście tendencyjne, miały one popularyzować sprawę polską wśród postępowej opinii niemieckiej.<br>Ze swej strony rewolucyjni działacze z różnych krajów manifestowali w tym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!