Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Polska wobec Rosji
Geremek zganił prezydenta

Szef polskiej dyplomacji zażądał od prezydenta RP, aby w sprawach polsko-rosyjskich nie wypowiadał się wbrew rządowi. W ostatnich dniach Aleksander Kwaśniewski publicznie zarzucił rządowi, że nie zrobił nic, aby wzmocnić współpracę z Rosją. Bronisław Geremek skrytykował wczoraj tę wypowiedź.

Według Geremka polska polityka wobec Federacji Rosyjskiej jest konsekwentna. Nie można więc mówić o jakichkolwiek ujemnych bilansach. Uważa więc, że wypowiedzi Kwaśniewskiego są niezgodne z dotychczasowymi priorytetami polskiej polityki zagranicznej.
- Czy pan prezydent
Polska wobec Rosji&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Geremek zganił prezydenta&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Szef polskiej dyplomacji zażądał od prezydenta RP, aby w sprawach polsko-rosyjskich nie wypowiadał się wbrew rządowi. W ostatnich dniach Aleksander Kwaśniewski publicznie zarzucił rządowi, że nie zrobił nic, aby wzmocnić współpracę z Rosją. Bronisław Geremek skrytykował wczoraj tę wypowiedź.&lt;/&gt;<br><br>Według Geremka polska polityka wobec Federacji Rosyjskiej jest konsekwentna. Nie można więc mówić o jakichkolwiek ujemnych bilansach. Uważa więc, że wypowiedzi Kwaśniewskiego są niezgodne z dotychczasowymi priorytetami polskiej polityki zagranicznej. <br>- Czy pan prezydent
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego