Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
Ewangelii jest to zobowiązanie do celibatu, posłuszeństwa biskupowi oraz służby swoim kapłaństwem Ludowi Bożemu. I ta specjalna, płynąca z sakramentu, intymna więź z Chrystusem, która pozwala kapłanowi występować "in persona Christi" (jako Chrystus), której szczytem jest, gdy każdy z nas podczas Eucharystii mówi: "to jest Ciało moje" - Chrystusowe, oraz te publicznie w Kościele przyjęte zobowiązania są nieodwołalne.
Jeżeli ktoś popełnił błąd, jeżeli nie odnajduje się w tym powołaniu, jeżeli stracił to powołanie - co wtedy? Czy należy go za wszelką cenę trzymać w tych granicach?
To nie jest powołanie takie jak np. lekarza czy nauczyciela. To jest sakrament, który zawsze pozostaje ważny
Ewangelii jest to zobowiązanie do celibatu, posłuszeństwa biskupowi oraz służby swoim kapłaństwem Ludowi Bożemu. I ta specjalna, płynąca z sakramentu, intymna więź z Chrystusem, która pozwala kapłanowi występować "in persona Christi" (jako Chrystus), której szczytem jest, gdy każdy z nas podczas Eucharystii mówi: "to jest Ciało moje" - Chrystusowe, oraz te publicznie w Kościele przyjęte zobowiązania są nieodwołalne.<br> Jeżeli ktoś popełnił błąd, jeżeli nie odnajduje się w tym powołaniu, jeżeli stracił to powołanie - co wtedy? Czy należy go za wszelką cenę trzymać w tych granicach?<br> To nie jest powołanie takie jak np. lekarza czy nauczyciela. To jest sakrament, który zawsze pozostaje ważny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego