Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
biznesmena na rozmowę, po której natychmiast wyjechał, odmawiając jednak odpowiedzi na pytania dziennikarzy, czy odstąpił od zamiaru zawarcia lukratywnego kontraktu.
Pani ambasador odbyła spotkanie z szefami głównych rumuńskich gazet. Namawiała ich do stworzenia wspólnego frontu przeciw PRM. Córka byłego premiera Izraela, Dalia Rabin, oraz jej brat Yuval zaprzeczyli z kolei publicznie, jakoby przyjęli zaproszenie do udziału w planowanej na 15 stycznia uroczystości odsłonięcia pomnika ich ojca, który wzniesiono z inicjatywy Vadima.
Gabriel Andreescu, znany politolog, jeden z nielicznych rumuńskich dysydentów w czasach komunistycznych, pisze na łamach dziennika "Ziua", że Vadim zrozumiał, iż zdecydowana ewolucja Rumunii w kierunku związków z Zachodem i
biznesmena na rozmowę, po której natychmiast wyjechał, odmawiając jednak odpowiedzi na pytania dziennikarzy, czy odstąpił od zamiaru zawarcia lukratywnego kontraktu.<br>Pani ambasador odbyła spotkanie z szefami głównych rumuńskich gazet. Namawiała ich do stworzenia wspólnego frontu przeciw &lt;name type="org"&gt;PRM&lt;/&gt;. Córka byłego premiera &lt;name type="place"&gt;Izraela&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Dalia Rabin&lt;/&gt;, oraz jej brat &lt;name type="person"&gt;Yuval&lt;/&gt; zaprzeczyli z kolei publicznie, jakoby przyjęli zaproszenie do udziału w planowanej na 15 stycznia uroczystości odsłonięcia pomnika ich ojca, który wzniesiono z inicjatywy &lt;name type="person"&gt;Vadima&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Gabriel Andreescu&lt;/&gt;, znany politolog, jeden z nielicznych rumuńskich dysydentów w czasach komunistycznych, pisze na łamach dziennika &lt;name type="tit"&gt;"Ziua"&lt;/&gt;, że &lt;name type="person"&gt;Vadim&lt;/&gt; zrozumiał, iż zdecydowana ewolucja &lt;name type="place"&gt;Rumunii&lt;/&gt; w kierunku związków z &lt;name type="place"&gt;Zachodem&lt;/&gt; i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!