Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z wnioskiem o wszczęcie postępowania zmierzając do likwidacji SLD. - Wnoszę o stwierdzenie niezgodności działania SLD z konstytucją - powiedział Celler na środowej konferencji prasowej w Łodzi. Argumentuje, że SLD przegłosowało w Sejmie ustawę o Narodowym Funduszu Zdrowia, która została później uznana przez TK za niezgodną z konstytucją.
(PAP)- Jeżeli pojawi się publicznie inicjatywa Borowski, to ją wesprę. Do taki poparcia będę także gorąco namawiał środowiska Unii Pracy - oświadczył wczoraj w Krakowie wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz. Nie wierzy on bowiem, że UP da się odświeżyć. Jego zdaniem inicjatywa Borowskiego powołania nowej partii jest szansą na pozytywne przeobrażenie lewicy.
Lider UP uważa, że odejście
z wnioskiem o wszczęcie postępowania zmierzając do likwidacji &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Wnoszę o stwierdzenie niezgodności działania &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; z konstytucją&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="person"&gt;Celler&lt;/&gt; na środowej konferencji prasowej w &lt;name type="place"&gt;Łodzi&lt;/&gt;. Argumentuje, że &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; przegłosowało w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt; ustawę o &lt;name type="org"&gt;Narodowym Funduszu Zdrowia&lt;/&gt;, która została później uznana przez &lt;name type="org"&gt;TK&lt;/&gt; za niezgodną z konstytucją.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;q&gt;- Jeżeli pojawi się publicznie inicjatywa &lt;name type="person"&gt;Borowski&lt;/&gt;, to ją wesprę. Do taki poparcia będę także gorąco namawiał środowiska &lt;name type="org"&gt;Unii Pracy&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oświadczył wczoraj w &lt;name type="place"&gt;Krakowie&lt;/&gt; wicemarszałek &lt;name type="org"&gt;Sejmu&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Tomasz Nałęcz&lt;/&gt;. Nie wierzy on bowiem, że &lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt; da się odświeżyć. Jego zdaniem inicjatywa &lt;name type="person"&gt;Borowskiego&lt;/&gt; powołania nowej partii jest szansą na pozytywne przeobrażenie lewicy.<br>Lider &lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt; uważa, że odejście
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego