Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Według niektórych naszych rozmówców afera rozpętana przez Kaczmarka miała na celu storpedowanie planów Jana Kulczyka, który kiedyś zabiegał o połączenie Orlenu z Rafinerią Gdańską, a obecnie o fuzję Orlenu z węgierskim MOL-em.
Proszący o zachowanie anonimowości analityk rynku paliwowego w rozmowie z "Rz" stwierdził: "Popatrzmy na to chłodno. Kaczmarek publicznie odstrzelił sobie stopę. Konsekwencją jest zablokowanie fuzji, na której miał zyskać Kulczyk, a w przyszłości Jukos". A o tym, że Jukos, drugi rosyjski gigant, chciałby odegrać kluczową rolę w takim konsorcjum mówi się od dawna. Łukoilowi zaś mogłoby zależeć na storpedowaniu tej koncepcji.
M.M.


KRÓTKO


Szukał złomu, znalazł śmierć
Według niektórych naszych rozmówców afera rozpętana przez &lt;name type="person"&gt;Kaczmarka&lt;/&gt; miała na celu storpedowanie planów &lt;name type="person"&gt;Jana Kulczyka&lt;/&gt;, który kiedyś zabiegał o połączenie &lt;name type="org"&gt;Orlenu&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Rafinerią Gdańską&lt;/&gt;, a obecnie o fuzję &lt;name type="org"&gt;Orlenu&lt;/&gt; z węgierskim &lt;name type="org"&gt;MOL-em&lt;/&gt;.<br>Proszący o zachowanie anonimowości analityk rynku paliwowego w rozmowie z &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; stwierdził: &lt;q&gt;"Popatrzmy na to chłodno. &lt;name type="person"&gt;Kaczmarek&lt;/&gt; publicznie odstrzelił sobie stopę. Konsekwencją jest zablokowanie fuzji, na której miał zyskać &lt;name type="person"&gt;Kulczyk&lt;/&gt;, a w przyszłości &lt;name type="org"&gt;Jukos&lt;/&gt;"&lt;/&gt;. A o tym, że &lt;name type="org"&gt;Jukos&lt;/&gt;, drugi rosyjski gigant, chciałby odegrać kluczową rolę w takim konsorcjum mówi się od dawna. &lt;name type="person"&gt;Łukoilowi&lt;/&gt; zaś mogłoby zależeć na storpedowaniu tej koncepcji.<br>&lt;au&gt;M.M.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;KRÓTKO&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Szukał złomu, znalazł śmierć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego