Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
swym kandydatem na prezydenta Williama Jenningsa Bryana, który przegrał wybory. Wilson nie znosił Bryana i choć pozostawał lojalnym członkiem Partii Demokratycznej, odmówił pojawiania się na wspólnych wiecach z Bryanem. Porażka Bryana spowodowała, że bossowie Partii Demokratycznej zaczęli rozglądać się za nową kandydaturą na prezydenta.
W tym czasie Wilson wypowiadał się publicznie w wielu sprawach. Starał się, aby jego poglądy były znane szerzej. Krytykował republikanów za wysoce protekcjonistyczną ustawę celną z 1909 r. (Payne-Aldrich Tariff Act), opowiadał się za zmniejszeniem liczby członków władz lokalnych i zwiększeniem efektywności działań rządu lokalnego w USA.
Bossowie demokratyczni z New Jersey chcieli, aby Wilson ubiegał
swym kandydatem na prezydenta Williama Jenningsa Bryana, który przegrał wybory. Wilson nie znosił Bryana i choć pozostawał lojalnym członkiem Partii Demokratycznej, odmówił pojawiania się na wspólnych wiecach z Bryanem. Porażka Bryana spowodowała, że bossowie Partii Demokratycznej zaczęli rozglądać się za nową kandydaturą na prezydenta.<br>W tym czasie Wilson wypowiadał się publicznie w wielu sprawach. Starał się, aby jego poglądy były znane szerzej. Krytykował republikanów za wysoce protekcjonistyczną ustawę celną z 1909 r. (Payne-Aldrich Tariff Act), opowiadał się za zmniejszeniem liczby członków władz lokalnych i zwiększeniem efektywności działań rządu lokalnego w USA.<br>Bossowie demokratyczni z New Jersey chcieli, aby Wilson ubiegał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego