Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Saudyjskiej. W oczach Osamy to są "świątynne prostytutki". Dla niego to jest dowód barbarzyństwa Zachodu. Takim dowodem są zdjęcia z więzienia Abu Ghraib w Iraku: kobieta-strażnik, blondynka, pochylona nad ciałem irackiego więźnia, śmieje się do obiektywu! Kobiety pogwałciły przestrzeń publiczną islamu - trudno o cięższą zniewagę z punktu widzenia radykałów-purytanów myślących kategoriami Osamy.
Taka walka o przestrzeń publiczną toczyła się zresztą w każdej wielkiej religii, włącznie z chrześcijaństwem i judaizmem. Radykalny islam jest reakcyjną ideą rewolucyjną: chce się cofnąć do systemu sprzed kontaktów z nowoczesnym światem zewnętrznym. Chodzi o to, by Zachód przestał "degenerować" muzułmanów.

Jakie szanse powodzenia daje pan
Saudyjskiej. W oczach Osamy to są "świątynne prostytutki". Dla niego to jest dowód barbarzyństwa Zachodu. Takim dowodem są zdjęcia z więzienia Abu Ghraib w Iraku: kobieta-strażnik, blondynka, pochylona nad ciałem irackiego więźnia, śmieje się do obiektywu! Kobiety pogwałciły przestrzeń publiczną islamu - trudno o cięższą zniewagę z punktu widzenia radykałów-purytanów myślących kategoriami Osamy.<br>Taka walka o przestrzeń publiczną toczyła się zresztą w każdej wielkiej religii, włącznie z chrześcijaństwem i judaizmem. Radykalny islam jest reakcyjną ideą rewolucyjną: chce się cofnąć do systemu sprzed kontaktów z nowoczesnym światem zewnętrznym. Chodzi o to, by Zachód przestał "degenerować" muzułmanów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Jakie szanse powodzenia daje pan
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego