Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
Geronimo Fernandez de Cabrera Bibadilla y Mendoza Czwarty Hrabia Chinchon, jego zaś małżonka po prostu do~na Francisca Henriquez de Rivera. On był wicekrólem Peru, ale wielkie to dostojeństwo nie zabezpieczało przed malarią, skoro gdzieś w roku 1638 pani hrabina i wicekrólowa rozchorowała się na malarię. Próbowano różnych sposobów: zwłaszcza puszczanie krwi i silne środki przeczyszczające były wtedy uważane za lek na wszystko, ale radykalna poprawa w stanie zdrowia pacjentki nie następowała. Wtedy to zjawił się na dworze pewien żołnierz, który oświadczył wszem wobec, że jest w posiadaniu lekarstwa, które zwróci zdrowie żonie wicekróla.
Trzeba tu nadmienić, że na pograniczu między Peru
Geronimo Fernandez de Cabrera Bibadilla y Mendoza Czwarty Hrabia Chinchon, jego zaś małżonka po prostu do~na Francisca Henriquez de Rivera. On był wicekrólem Peru, ale wielkie to dostojeństwo nie zabezpieczało przed malarią, skoro gdzieś w roku 1638 pani hrabina i wicekrólowa rozchorowała się na malarię. Próbowano różnych sposobów: zwłaszcza puszczanie krwi i silne środki przeczyszczające były wtedy uważane za lek na wszystko, ale radykalna poprawa w stanie zdrowia pacjentki nie następowała. Wtedy to zjawił się na dworze pewien żołnierz, który oświadczył wszem wobec, że jest w posiadaniu lekarstwa, które zwróci zdrowie żonie wicekróla.<br> Trzeba tu nadmienić, że na pograniczu między Peru
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!