Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 02/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
właśnie fontanny - jest w fatalnym stanie, trzeba przy niej zrobić wszystko: od urządzeń hydraulicznych aż po odnowienie czaszy.
Zmieni się jej otoczenie - asfalt alejek zastąpi żwir, a krawężniki - obramowanie z granitowej kostki. Ustawione zostaną ławy z piaskowca i stylowe wazy. Od nowa zaaranżowane mają być rabaty, partery, czyli trawniki z rabatami kwiatowymi. Po konserwacji powrócą na miejsce rzeźby i zegar słoneczny. Otoczenie fontanny i rzeźb ma być iluminowane.
Wiceprezydent Zdrojewski chciałby ogrodzić Ogród Saski.
- Schowanie Marszałkowskiej w tunelu i odbudowa tej części ogrodu to na razie marzenie - mówi. Wykonawcy prac oraz dostawcy małej architektury i roślin zostaną wybrani w przetargach. Wiceprezydent
właśnie fontanny - jest w fatalnym stanie, trzeba przy niej zrobić wszystko: od urządzeń hydraulicznych aż po odnowienie czaszy.<br>Zmieni się jej otoczenie - asfalt alejek zastąpi żwir, a krawężniki - obramowanie z granitowej kostki. Ustawione zostaną ławy z piaskowca i stylowe wazy. Od nowa zaaranżowane mają być rabaty, partery, czyli trawniki z rabatami kwiatowymi. Po konserwacji powrócą na miejsce rzeźby i zegar słoneczny. Otoczenie fontanny i rzeźb ma być iluminowane.<br>Wiceprezydent Zdrojewski chciałby ogrodzić Ogród Saski.<br>&lt;q&gt;- Schowanie Marszałkowskiej w tunelu i odbudowa tej części ogrodu to na razie marzenie&lt;/&gt; - mówi. Wykonawcy prac oraz dostawcy małej architektury i roślin zostaną wybrani w przetargach. Wiceprezydent
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!