Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwiaty
Nr: 2
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
na etylen.
- Rośliny nie wykazujące wrażliwości na etylen: chamedora wytworna, kordylina australijska, kodieum pstre, nefrolepis wysoki, scindapsus złoty, zanokcica gwiazdowa.
- Rośliny umiarkowanie wrażliwe na etylen: bluszcz pospolity, difenbachia nakrapiana, dracena obrzeżona, fikus Benjamina, jukka (doniczkowa), szparag Szprengera.
- Rośliny wrażliwe na etylen: azalia indyjska, cykłamen perski, figowiec pnący, filodendron pnący, pelargonia rabatowa, poinsecja nadobna, rafidofora złocista, sępotia fiofkowa, złocień (donikowy).
- Rośliny bardzo wrażliwe na etylen: begonia bulwiasta, begonia wiecznie kwitnąca, dizygoteka najwytworniejsza, kalanchoe mieszańcowe, szeflera zwarta.
To co dotąd powiedziano o etylenie w stosunku do roślin ozdobnych było tylko w kolorach czarnych, ale kwiaciarze nie powinni też zapominać, że etylen jest hormonem
na etylen. <br>- Rośliny nie wykazujące wrażliwości na etylen: chamedora wytworna, kordylina australijska, kodieum pstre, nefrolepis wysoki, scindapsus złoty, zanokcica gwiazdowa. <br>- Rośliny umiarkowanie wrażliwe na etylen: bluszcz pospolity, difenbachia nakrapiana, dracena obrzeżona, fikus Benjamina, jukka (doniczkowa), szparag Szprengera. <br>- Rośliny wrażliwe na etylen: azalia indyjska, cykłamen perski, figowiec pnący, filodendron pnący, pelargonia rabatowa, poinsecja nadobna, rafidofora złocista, sępotia fiofkowa, złocień (donikowy). <br>- Rośliny bardzo wrażliwe na etylen: begonia bulwiasta, begonia wiecznie kwitnąca, dizygoteka najwytworniejsza, kalanchoe mieszańcowe, szeflera zwarta. <br>To co dotąd powiedziano o etylenie w stosunku do roślin ozdobnych było tylko w kolorach czarnych, ale kwiaciarze nie powinni też zapominać, że etylen jest hormonem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego