Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
i owoców) i w takich wazonach i pojemnikach, jakie nam najbardziej odpowiadają. Ikebana powinna oddawać stan naszej duszy i nastrój pomieszczenia. Pamiętajmy, że bohaterami ceremonii są kwiaty, w których płonie nowe życie.
Joanna SOCHA-GRUSZCZYŃSKA

BYLINY

Kwitnące piwonie dodają uroku każdemu ogrodowi, niezależnie od jego stylu, a ciemnozielone liście zdobią rabaty aż do pierwszych mrozów. Piwonie są długowiecznymi bylinami, żyjącymi kilkadziesiąt, a nawet sto lat. Kwitną w maju i czerwcu. Ich okazałe kwiaty mają różne barwy, od czystej bieli przez wszystkie odcienie różu do purpury i ciemnej czerwieni. Pięknie wyglądają w wazonie i długo zachowują świeżość.
Łacińska nazwa rośliny, Paeonia, wywodzi
i owoców) i w takich wazonach i pojemnikach, jakie nam najbardziej odpowiadają. Ikebana powinna oddawać stan naszej duszy i nastrój pomieszczenia. Pamiętajmy, że bohaterami ceremonii są kwiaty, w których płonie nowe życie.<br>&lt;au&gt;Joanna SOCHA-GRUSZCZYŃSKA&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;BYLINY&lt;/tit&gt;<br><br>Kwitnące piwonie dodają uroku każdemu ogrodowi, niezależnie od jego stylu, a ciemnozielone liście zdobią rabaty aż do pierwszych mrozów. Piwonie są długowiecznymi bylinami, żyjącymi kilkadziesiąt, a nawet sto lat. Kwitną w maju i czerwcu. Ich okazałe kwiaty mają różne barwy, od czystej bieli przez wszystkie odcienie różu do purpury i ciemnej czerwieni. Pięknie wyglądają w wazonie i długo zachowują świeżość.<br>Łacińska nazwa rośliny, Paeonia, wywodzi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego