Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
w kulcie orfickim, nie umierałem na krzyżu, nie biłem się pod Zamą, nie jestem tym trzecim z lewej na zdjęciu drużyny footballowej, znalezionym w papierach pośmiertnych pani J. de B-, zmarłej w roku 1917.
Więc leżę na piasku. Oczy mam zamknięte. W przeciwieństwie do wszystkich umysłów starożytności, świadomość moja obejmuje rachunek różniczkowy, zasadę nieoznaczoności, łodzie podwodne, prawo ciążenia. Leżąc tu na piasku obok walizki z nalepkami Not wanted on voyage, Défense de cracher, "...czcie się!", wybrałem rolę, której nikt inny ani musi, ani będzie musiał wybierać.
Zwolniony od obowiązku leżenia tu w niewygodnej pozycji, Cezar mógł przekroczyć Rubikon, Locke napisać listy o
w kulcie orfickim, nie umierałem na krzyżu, nie biłem się pod Zamą, nie jestem tym trzecim z lewej na zdjęciu drużyny footballowej, znalezionym w papierach pośmiertnych pani J. de B-, zmarłej w roku 1917.<br>Więc leżę na piasku. Oczy mam zamknięte. W przeciwieństwie do wszystkich umysłów starożytności, świadomość moja obejmuje rachunek różniczkowy, zasadę nieoznaczoności, łodzie podwodne, prawo ciążenia. Leżąc tu na piasku obok walizki z nalepkami Not wanted on voyage, Défense de cracher, "...czcie się!", wybrałem rolę, której nikt inny ani musi, ani będzie musiał wybierać.<br>Zwolniony od obowiązku leżenia tu w niewygodnej pozycji, Cezar mógł przekroczyć Rubikon, Locke napisać listy o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego