Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przekonany o popełnionym przeze mnie wykroczeniu wystawił mi mandat. Argumenty o niedawnym napadzie i związanym z tym poczuciem zagrożenia oraz nie wytwarzaniem przeze mnie zagrożenia dla ruchu drogowego (ulica była pusta) nie zostały uwzględnione.
Czekając na autobus linii 610, przez około 30 minut obserwowałem ciągle stojący w tym samym miejscu radiowóz. Odniosłem wrażenie, że funkcjonariusze znaleźli sobie wygodne i bezpieczne miejsce do "robienia wyników" (dla niewtajemniczonych: wynik to rozliczenie policjanta z liczby zatrzymanych bądź wylegitymowanych osób).

Krzysztof Szukiewicz WOLAMłodzi nie pomagają starszym osobom

To nie do pomyślenia, żeby starsza osoba musiała sama dźwigać ciężką torbę i nikt jej nie pomógł
przekonany o popełnionym przeze mnie wykroczeniu wystawił mi mandat. Argumenty o niedawnym napadzie i związanym z tym poczuciem zagrożenia oraz nie wytwarzaniem przeze mnie zagrożenia dla ruchu drogowego (ulica była pusta) nie zostały uwzględnione.<br> Czekając na autobus linii 610, przez około 30 minut obserwowałem ciągle stojący w tym samym miejscu radiowóz. Odniosłem wrażenie, że funkcjonariusze znaleźli sobie wygodne i bezpieczne miejsce do "robienia wyników" (dla niewtajemniczonych: wynik to rozliczenie policjanta z liczby zatrzymanych bądź wylegitymowanych osób).<br><br>&lt;au&gt;Krzysztof Szukiewicz WOLA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="letter"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Młodzi nie pomagają starszym osobom&lt;/&gt;<br><br>To nie do pomyślenia, żeby starsza osoba musiała sama dźwigać ciężką torbę i nikt jej nie pomógł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego