Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
powstania takich samych napięć społecznych, jakie mają miejsce na Słowacji.

Paweł Kapuściński, Warszawa


Ułani podolscy

W artykule Macieja Szczurowskiego ["Inaczej o Monte Cassino", POLITYKA 18] autor błędnie nadał pułkowi nazwę wyróżniającą "ułanów poznańskich", podczas gdy nosił on nazwę 12 pułk ułanów podolskich. Zaskakujące jest, że identyczny błąd znajduje się w ramce Marka Ostrowskiego "Dzielni i pachnący" na tej samej stronie.

Nazwę wyróżniającą ułanów poznańskich nosił 15 pułk, który również brał udział w ww. bitwie, z tym że w składzie 14 Wielkopolskiej Brygady Pancernej. Natomiast wzmiankowany 12 pułk ułanów podolskich był jednostką rozpoznawczą ze składu 3 Dywizji Strzelców Karpackich.

Kpt. dypl. Krzysztof
powstania takich samych napięć społecznych, jakie mają miejsce na Słowacji.<br><br>&lt;au&gt;Paweł Kapuściński, Warszawa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Ułani podolscy&lt;/&gt;<br><br>W artykule Macieja Szczurowskiego ["Inaczej o Monte Cassino", POLITYKA 18] autor błędnie nadał pułkowi nazwę wyróżniającą "ułanów poznańskich", podczas gdy nosił on nazwę 12 pułk ułanów podolskich. Zaskakujące jest, że identyczny błąd znajduje się w ramce Marka Ostrowskiego "Dzielni i pachnący" na tej samej stronie.<br><br>Nazwę wyróżniającą ułanów poznańskich nosił 15 pułk, który również brał udział w ww. bitwie, z tym że w składzie 14 Wielkopolskiej Brygady Pancernej. Natomiast wzmiankowany 12 pułk ułanów podolskich był jednostką rozpoznawczą ze składu 3 Dywizji Strzelców Karpackich.<br><br>&lt;au&gt;Kpt. dypl. Krzysztof
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego