Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
neutronu w reaktorze jest to czas zużywany średnio przez neutrony na wykonanie jednego pełnego cyklu neutronowego. W reaktorach termicznych wynosi 103104 s, w prędkich - 106107 s, w broniach jądrowych, będących szybkimi homogenicznymi reaktorami, jest jeszcze krótszy 108109 s. Dla każdego cyklu liczba neutronów jest zwiększana przez współczynnik ((...)) Ponieważ do podtrzymania reakcji łańcuchowej zostaje zużyty jeden neutron, liczba neutronów w reaktorze zmienia się w czasie zgodnie z równaniem ((...)) w którym N jest całkowitą liczbą neutronów w reaktorze, a K - wkładem z nierozszczepieniowego, tzn. stałego źródła neutronów. Otrzymujemy trzy różne rozwiązania tego równania kinetycznego.
a) W przypadku reaktora subkrytycznego ((...)) Liczba neutronów jest zależna wprost
neutronu w reaktorze jest to czas zużywany średnio przez neutrony na wykonanie jednego pełnego cyklu neutronowego. W reaktorach termicznych wynosi 103104 s, w prędkich - 106107 s, w broniach jądrowych, będących szybkimi homogenicznymi reaktorami, jest jeszcze krótszy 108109 s. Dla każdego cyklu liczba neutronów jest zwiększana przez współczynnik ((...)) Ponieważ do podtrzymania reakcji łańcuchowej zostaje zużyty jeden neutron, liczba neutronów w reaktorze zmienia się w czasie zgodnie z równaniem ((...)) w którym N jest całkowitą liczbą neutronów w reaktorze, a K - wkładem z nierozszczepieniowego, tzn. stałego źródła neutronów. Otrzymujemy trzy różne rozwiązania tego równania kinetycznego.<br> a) W przypadku reaktora subkrytycznego ((...)) Liczba neutronów jest zależna wprost
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!