Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 35
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
po koniec II wojny światowej. Dlaczego opracowanie historyczne kończy się na ostatniej wojnie, najlepiej wyjaśnia to ks. prof. Józef Tischner: Gdy zbyt blisko patrzymy na pomnik, widzimy wprawdzie wiele szczegółów, ale możemy nie dostrzec tego, czyj to pomnik.
Jest to książka w pewnym sensie eksperymentalna - obejmuje historię dwóch bardzo różnych regionów - Podhala i Spisza, których miejscowości wchodzą w skład gminy Nowy Targ. Książka została napisana bardzo spokojnie, bez rzucających się w oczy drastycznych ocen. Zawiera za to mnóstwo faktów. Dotyka też problematyki związanej z miejscowymi zabytkami sztuki i kultury ludowej.
Przy pracy nad rozdziałami historycznymi naukowcy natrafiali na wiele problemów i
po koniec II wojny światowej. Dlaczego opracowanie historyczne kończy się na ostatniej wojnie, najlepiej wyjaśnia to ks. prof. Józef Tischner: Gdy zbyt blisko patrzymy na pomnik, widzimy wprawdzie wiele szczegółów, ale możemy nie dostrzec tego, czyj to pomnik.<br>Jest to książka w pewnym sensie eksperymentalna - obejmuje historię dwóch bardzo różnych regionów - Podhala i Spisza, których miejscowości wchodzą w skład gminy Nowy Targ. Książka została napisana bardzo spokojnie, bez rzucających się w oczy drastycznych ocen. Zawiera za to mnóstwo faktów. Dotyka też problematyki związanej z miejscowymi zabytkami sztuki i kultury ludowej.<br>Przy pracy nad rozdziałami historycznymi naukowcy natrafiali na wiele problemów i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego