Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
i Harta na drodze napromieniania ((...)) wodnego roztworu NaOH nasyconego wodorem. W czasie napromieniania mierzono absorpcję i stwierdzono pojawianie się pasma absorpcji przy ok. 700 nm. Krzywa absorpcji jest identyczna z widmem otrzymanym na drodze radiolizy impulsowej (rys. 5.26).


Energie, do jakich mogą być przyspieszone cząstki w cyklotronach, są ograniczone relatywistycznym przyrostem masy (1.2.2-1). Prędkość kątowa w przypadku relatywistycznym wynosi ((...)) maleje więc ze wzrostem prędkości liniowej w obszarze relatywistycznym. Jony potrzebują na przebycie drogi w jednym duancie więcej czasu od stałego okresu oscylacji pola elektrycznego, osiągają za późno szczelinę między duantami i nie są przyspieszane.
Trudności powstałe ze
i Harta na drodze napromieniania ((...)) wodnego roztworu NaOH nasyconego wodorem. W czasie napromieniania mierzono absorpcję i stwierdzono pojawianie się pasma absorpcji przy ok. 700 nm. Krzywa absorpcji jest identyczna z widmem otrzymanym na drodze radiolizy impulsowej (rys. 5.26).<br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br> Energie, do jakich mogą być przyspieszone cząstki w cyklotronach, są ograniczone relatywistycznym przyrostem masy (1.2.2-1). Prędkość kątowa w przypadku relatywistycznym wynosi ((...)) maleje więc ze wzrostem prędkości liniowej w obszarze relatywistycznym. Jony potrzebują na przebycie drogi w jednym duancie więcej czasu od stałego okresu oscylacji pola elektrycznego, osiągają za późno szczelinę między duantami i nie są przyspieszane.<br> Trudności powstałe ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego