Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Dęblina". Maria Piórkowska, nauczycielka miejscowego gimnazjum, wspomina, jak podczas ostatniego pobytu w sanatorium każdy wiedział, gdzie mieszka ("to tam, gdzie tak latają"). - A jeśli szkoła stanie się międzynarodowa, to gdy wyjadę za granicę, tam też wszyscy będą kojarzyć mój Dęblin - uśmiecha się Piórkowska.
Już teraz Szkoła Orląt cieszy się międzynarodową renomą - przynajmniej według mieszkańców Dęblina. Tłum na osiedlowym placu zabaw przerzuca się ciekawostkami jakby żywcem wyjętymi z reklamowego folderu szkoły. Pan Mirek, szpakowaty 60-latek, przypomina o jej legendarnych wychowankach, jak pionierzy polskiego lotnictwa Żwirko i Wigura. Córka pana Mirka, tleniona blondynka z dwoma psami na smyczy, przekonuje, że tylko dzięki
Dęblina". Maria Piórkowska, nauczycielka miejscowego gimnazjum, wspomina, jak podczas ostatniego pobytu w sanatorium każdy wiedział, gdzie mieszka ("to tam, gdzie tak latają"). - A jeśli szkoła stanie się międzynarodowa, to gdy wyjadę za granicę, tam też wszyscy będą kojarzyć mój Dęblin - uśmiecha się Piórkowska. <br>Już teraz Szkoła Orląt cieszy się międzynarodową renomą - przynajmniej według mieszkańców Dęblina. Tłum na osiedlowym placu zabaw przerzuca się ciekawostkami jakby żywcem wyjętymi z reklamowego folderu szkoły. Pan Mirek, szpakowaty 60-latek, przypomina o jej legendarnych wychowankach, jak pionierzy polskiego lotnictwa Żwirko i Wigura. Córka pana Mirka, tleniona blondynka z dwoma psami na smyczy, przekonuje, że tylko dzięki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!