Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
FUNDUSZEM BYŁO...

Likwidacja kas chorych była w 2001 roku jednym z najważniejszych haseł wyborczych SLD. Sojusz rozważał dwie koncepcje - powołanie w miejsce kas kilku funduszy lub jednej, scentralizowanej i podległej rządowi instytucji. Gdy ministrem zdrowia został Mariusz Łapiński, było jasne, że zwyciężyła ta druga koncepcja.
Przez pierwszych kilka miesięcy w resorcie zdrowia i rządzie trwały prace nad projektem ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia. Przeciw centralizacji pieniędzy pochodzących ze składek na ubezpieczenie zdrowotne (niemal 30 miliardów złotych) protestowali m.in. samorządowcy, środowiska lekarskie, prawnicy i eksperci od zarządzania ochroną zdrowia.
Podobnie było, gdy projekt ustawy latem 2002 roku trafił do parlamentu. Posłowie
FUNDUSZEM BYŁO...&lt;/&gt;<br><br>Likwidacja kas chorych była w 2001 roku jednym z najważniejszych haseł wyborczych SLD. Sojusz rozważał dwie koncepcje - powołanie w miejsce kas kilku funduszy lub jednej, scentralizowanej i podległej rządowi instytucji. Gdy ministrem zdrowia został Mariusz Łapiński, było jasne, że zwyciężyła ta druga koncepcja.<br>Przez pierwszych kilka miesięcy w resorcie zdrowia i rządzie trwały prace nad projektem ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia. Przeciw centralizacji pieniędzy pochodzących ze składek na ubezpieczenie zdrowotne (niemal 30 miliardów złotych) protestowali m.in. samorządowcy, środowiska lekarskie, prawnicy i eksperci od zarządzania ochroną zdrowia.<br>Podobnie było, gdy projekt ustawy latem 2002 roku trafił do parlamentu. Posłowie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego