Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Postęp Fizyki
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
charakter dwu sprzężonych maksimów. Tylko wówczas, gdy rezonans jest na tyle silny, że faza przechodzi rzeczywiście przez 90° rosnąc (rys. 7a), otrzymamy wyraźnie maksimum rezonansowe. W przypadku natomiast, gdy faza zbliża się tylko rosnąc do 90° (rys. 7b i c), obydwa maksima się zlewają i otrzymujemy krzywą niesymetryczną o szybkim rezonansowym narastaniu o charakterze lorentzowskim i znacznie wolniejszym opadaniu odpowiadającym echu. Przy bardzo słabym rezonansie może się on w ogóle w zależności energetycznej przekroju czynnego nie zarysować, natomiast maksimum związane z echem zawsze występuje (rys. 7c).
Jeszcze mniej wyraźnie niż na wykresie maksimum rezonansowe występuje na wykresie gdyż czynnik lambda2 przesuwa
charakter dwu sprzężonych maksimów. Tylko wówczas, gdy rezonans jest na tyle silny, że faza przechodzi rzeczywiście przez 90° rosnąc (rys. 7a), otrzymamy &lt;page nr= 61&gt; wyraźnie maksimum rezonansowe. W przypadku natomiast, gdy faza zbliża się tylko rosnąc do 90° (rys. 7b i c), obydwa maksima się zlewają i otrzymujemy krzywą niesymetryczną o szybkim rezonansowym narastaniu o charakterze lorentzowskim i znacznie wolniejszym opadaniu odpowiadającym echu. Przy bardzo słabym rezonansie może się on w ogóle w zależności energetycznej przekroju czynnego nie zarysować, natomiast maksimum związane z echem zawsze występuje (rys. 7c).<br>Jeszcze mniej wyraźnie niż na wykresie &lt;gap&gt; maksimum rezonansowe występuje na wykresie &lt;gap&gt; gdyż czynnik lambda2 przesuwa
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!