Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 45
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1997
zwierzęce łajno. Zbieranie podpałki na ulicach jest głównym - obok wypraw po wodę do strumienia - zajęciem dzieci. Właściwie powinny one chodzić do szkoły, lecz większość obiektów szkolnych zamieniono na koszary.
Nadzieją dla zniszczonego kraju mogą być bogactwa naturalne, których nie brakuje na północnych rubieżach. Gdyby nie wojna, Afganistan ze swym węglem, ropą naftową, gazem, a zwłaszcza kamieniami szlachetnymi, mógłby mieć normalnie funkcjonującą gospodarkę. O wyłączność na eksploatację bogatych złóż kamieni, m.in. szmaragdów i lapis-lazuli, stara się Inter Commerce. Właśnie słynnymi szmaragdami z doliny Panczsziru obdarował polskich notabli król Afganistanu Amanullach, podróżujący niespełna 60 lat temu po Europie.
Zofia Stachura, Henryk Suchar
zwierzęce łajno. Zbieranie podpałki na ulicach jest głównym - obok wypraw po wodę do strumienia - zajęciem dzieci. Właściwie powinny one chodzić do szkoły, lecz większość obiektów szkolnych zamieniono na koszary.<br>Nadzieją dla zniszczonego kraju mogą być bogactwa naturalne, których nie brakuje na północnych rubieżach. Gdyby nie wojna, Afganistan ze swym węglem, ropą naftową, gazem, a zwłaszcza kamieniami szlachetnymi, mógłby mieć normalnie funkcjonującą gospodarkę. O wyłączność na eksploatację bogatych złóż kamieni, m.in. szmaragdów i lapis-lazuli, stara się Inter Commerce. Właśnie słynnymi szmaragdami z doliny Panczsziru obdarował polskich notabli król Afganistanu Amanullach, podróżujący niespełna 60 lat temu po Europie.<br>&lt;au&gt;Zofia Stachura, Henryk Suchar
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego