Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wszechświat
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1958
poszukiwania naftowe na obszarze ok.15.000 km2 na północnym wschodzie kraju, w kącie pomiędzy Turcją a Irakiem. Już pierwsze próbne wiercenia wykazały obecność ropy. Rzeczoznawcy przypuszczają, że uda się wyprodukować rocznie do 900 000 t ropy. Ma być ona całkowicie zarezerwowana do przeróbki w NRF.
E. S.

Nowe złoże ropy naftowej na pustyni Negew. Na terenie izraelskiej pustyni Negew odkryto nowe złoże naftowe, 90 km na południe od głównego miasta tego obszaru Berszeba. Ropę naftową napotkano na głębokości 1500 m.
E. S.

Produkcja kawy na świecie.
Głównymi światowymi producentami kawy na świecie w 1956 były: Brazylia, (1 000 000 t), Kolumbia
poszukiwania naftowe &lt;page nr=226&gt; na obszarze ok.15.000 km2 na północnym wschodzie kraju, w kącie pomiędzy Turcją a Irakiem. Już pierwsze próbne wiercenia wykazały obecność ropy. Rzeczoznawcy przypuszczają, że uda się wyprodukować rocznie do 900 000 t ropy. Ma być ona całkowicie zarezerwowana do przeróbki w NRF.<br>&lt;au&gt;E. S.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br> <br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt; Nowe złoże ropy naftowej na pustyni Negew.&lt;/&gt; Na terenie izraelskiej pustyni Negew odkryto nowe złoże naftowe, 90 km na południe od głównego miasta tego obszaru Berszeba. Ropę naftową napotkano na głębokości 1500 m. <br>&lt;au&gt;E. S.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt; Produkcja kawy na świecie. &lt;/&gt;<br>Głównymi światowymi producentami kawy na świecie w 1956 były: Brazylia, (1 000 000 t), Kolumbia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego