Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
mając przed sobą maszynę do dodawania - musi dodawać w głowie i ołówkiem wpisywać sumę dla wygody i widzimisię biurokratów - w kraju takim hasło 2 + 2 = 4 niestety nie jest żartem.
LONDYŃCZYK


RUROCIĄG NAFTOWY "PRZYJAŹŃ"

I
Rurociąg o powyższej nazwie, często na Zachodzie zwany również rurociągiem "Komekon", jest przeznaczony do tłoczenia ropy naftowej z Zagłębia Uralsko-Nadwołżańskiego do Czechosłowacji, Polski, Węgier i Wschodnich Niemiec, a przez projektowane odnogi również do stacji pompowych na Bałtyku i morzu Czarnym i do leżących na trasie rafinerii na terytorium sowieckim.
Budowa całej sieci o łącznej długości powyżej 6000 km., jak widać z załączonej mapki, nie jest ukończona
mając przed sobą maszynę do dodawania - musi dodawać w głowie i ołówkiem wpisywać sumę dla wygody i widzimisię biurokratów - w kraju takim hasło 2 + 2 = 4 niestety nie jest żartem.<br>&lt;au&gt;LONDYŃCZYK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;page nr=155&gt; &lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;RUROCIĄG NAFTOWY "PRZYJAŹŃ"&lt;/&gt;<br><br>I<br>Rurociąg o powyższej nazwie, często na Zachodzie zwany również rurociągiem "Komekon", jest przeznaczony do tłoczenia ropy naftowej z Zagłębia Uralsko-Nadwołżańskiego do Czechosłowacji, Polski, Węgier i Wschodnich Niemiec, a przez projektowane odnogi również do stacji pompowych na Bałtyku i morzu Czarnym i do leżących na trasie rafinerii na terytorium sowieckim.<br>Budowa całej sieci o łącznej długości powyżej 6000 km., jak widać z załączonej mapki, nie jest ukończona
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!