Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.28 (213)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
platformę, dzięki której barka mogła być zepchnięta na wodę. Ostatnie pchnięcie miał wykonać stary czołg, używany kiedyś do walk w górzystym terenie. Kiedy wszystko było gotowe - przykra niespodzianka. Czołg utknął.
Wzmacniani kawą i kanapkami z polowej kuchni pracownicy THW podjęli wieczorem kolejną próbę. Barka przesuwana była co pięć metrów, następnie rozmontowywano od tyłu podpory i podstawiano je z przodu. Światła reflektorów zamieniały akcję ratunkową w niemal teatralne widowisko.
ANDRZEJ KANIEWSKI, Hamburg

Pracownicy CNN zabici w Iraku
Bagdad
Dwaj arabscy pracownicy amerykańskiej telewizji CNN zginęli wczoraj na przedmieściach Bagdadu. Samochód ekipy CNN został ostrzelany przez terrorystów.

Pamiątka z norą Saddama
Tikrit
Najlepszą
platformę, dzięki której barka mogła być zepchnięta na wodę. Ostatnie pchnięcie miał wykonać stary czołg, używany kiedyś do walk w górzystym terenie. Kiedy wszystko było gotowe - przykra niespodzianka. Czołg utknął.<br>Wzmacniani kawą i kanapkami z polowej kuchni pracownicy &lt;name type="org"&gt;THW&lt;/&gt; podjęli wieczorem kolejną próbę. Barka przesuwana była co pięć metrów, następnie rozmontowywano od tyłu podpory i podstawiano je z przodu. Światła reflektorów zamieniały akcję ratunkową w niemal teatralne widowisko.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;ANDRZEJ KANIEWSKI, Hamburg&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Pracownicy &lt;name type="org"&gt;CNN&lt;/&gt; zabici w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Bagdad&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Dwaj arabscy pracownicy amerykańskiej telewizji &lt;name type="org"&gt;CNN&lt;/&gt; zginęli wczoraj na przedmieściach &lt;name type="place"&gt;Bagdadu&lt;/&gt;. Samochód ekipy &lt;name type="org"&gt;CNN&lt;/&gt; został ostrzelany przez terrorystów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Pamiątka z norą &lt;name type="person"&gt;Saddama&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Tikrit&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Najlepszą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego