Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
gdy w wyniku dalszego zmniejszania się iloczyn N (n) 1 , przestaną powstawać dalsze lawiny. Następuje wygaszenie wyładowania.

5.2.2.2. Czas martwy i czas powrotu do stanu pierwotnego

Po wygaszeniu wyładowania chmura jonów dodatnich przesuwa się do katody i natężenie pola elektrycznego przy anodzie wzrasta do poprzedniej wartości. Wzrost rozpoczyna się przy anodzie i przesuwa się do katody. Gdy wszystkie jony dodatnie zbiorą się na katodzie, natężenie pola we wszystkich punktach licznika powróci do wartości normalnej, odpowiadającej początkowemu napięciu licznika. Współczynnik wzmocnienia gazowego wzrasta przy tym od zera do wartości pierwotnej.
Istnieje krytyczna odległość , na jaką muszą się przesunąć jony
gdy w wyniku dalszego zmniejszania się iloczyn N (n) 1 , przestaną powstawać dalsze lawiny. Następuje wygaszenie wyładowania.<br><br>&lt;tit&gt;5.2.2.2. Czas martwy i czas powrotu do stanu pierwotnego&lt;/&gt;<br><br> Po wygaszeniu wyładowania chmura jonów dodatnich przesuwa się do katody i natężenie pola elektrycznego przy anodzie wzrasta do poprzedniej wartości. Wzrost rozpoczyna się przy anodzie i przesuwa się do katody. Gdy wszystkie jony dodatnie zbiorą się na katodzie, natężenie pola we wszystkich punktach licznika powróci do wartości normalnej, odpowiadającej początkowemu napięciu licznika. Współczynnik wzmocnienia gazowego wzrasta przy tym od zera do wartości pierwotnej.<br> Istnieje krytyczna odległość , na jaką muszą się przesunąć jony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego