Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
gdy w wyniku dalszego zmniejszania się iloczyn N (n) 1 , przestaną powstawać dalsze lawiny. Następuje wygaszenie wyładowania.

5.2.2.2. Czas martwy i czas powrotu do stanu pierwotnego

Po wygaszeniu wyładowania chmura jonów dodatnich przesuwa się do katody i natężenie pola elektrycznego przy anodzie wzrasta do poprzedniej wartości. Wzrost rozpoczyna się przy anodzie i przesuwa się do katody. Gdy wszystkie jony dodatnie zbiorą się na katodzie, natężenie pola we wszystkich punktach licznika powróci do wartości normalnej, odpowiadającej początkowemu napięciu licznika. Współczynnik wzmocnienia gazowego wzrasta przy tym od zera do wartości pierwotnej.
Istnieje krytyczna odległość , na jaką muszą się przesunąć jony
gdy w wyniku dalszego zmniejszania się iloczyn N (n) 1 , przestaną powstawać dalsze lawiny. Następuje wygaszenie wyładowania.<br><br>&lt;tit&gt;5.2.2.2. Czas martwy i czas powrotu do stanu pierwotnego&lt;/&gt;<br><br> Po wygaszeniu wyładowania chmura jonów dodatnich przesuwa się do katody i natężenie pola elektrycznego przy anodzie wzrasta do poprzedniej wartości. Wzrost rozpoczyna się przy anodzie i przesuwa się do katody. Gdy wszystkie jony dodatnie zbiorą się na katodzie, natężenie pola we wszystkich punktach licznika powróci do wartości normalnej, odpowiadającej początkowemu napięciu licznika. Współczynnik wzmocnienia gazowego wzrasta przy tym od zera do wartości pierwotnej.<br> Istnieje krytyczna odległość , na jaką muszą się przesunąć jony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!