Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
bezpośrednio przy skrzyżowaniu, skręca na skrzyżowaniu w prawo lub lewo
W takim przypadku tramwaj przecina kierunek ruchu pojazdów nieszynowych jadących prosto. Kierujący tymi pojazdami ustalali swój sposób jazdy wobec tramwaju unieruchomionego (stojącego na przystanku). A więc motorniczy musi ruszać bardzo powoli, tak aby inni użytkownicy drogi zorientowali sio, że tramwaj rozpoczyna jazdę. Oczywiście motorniczy sygnalizuje jednocześnie zamiar zmiany kierunku ruchu.
Przepisy nie ustalają (z praktycznego punktu widzenia nie byłoby to możliwe) po ilu metrach jazdy można uznać, że tramwaj włączył się do ruchu. Istotne jest, aby tramwaj znalazł się w takim położenia, które wyraźnie wskazuje, iż rozpoczął on jazdę.
Jest to
bezpośrednio przy skrzyżowaniu, skręca na skrzyżowaniu w prawo lub lewo <br>W takim przypadku tramwaj przecina kierunek ruchu pojazdów nieszynowych jadących prosto. Kierujący tymi pojazdami ustalali swój sposób jazdy wobec tramwaju unieruchomionego (stojącego na przystanku). &lt;hi rend="bold"&gt;A więc motorniczy musi ruszać bardzo powoli, tak aby inni użytkownicy drogi zorientowali sio, że tramwaj rozpoczyna jazdę. Oczywiście motorniczy sygnalizuje jednocześnie zamiar zmiany kierunku ruchu.&lt;/&gt; <br>Przepisy nie ustalają (z praktycznego punktu widzenia nie byłoby to możliwe) po ilu metrach jazdy można uznać, że tramwaj włączył się do ruchu. &lt;hi rend="bold"&gt;Istotne jest, aby tramwaj znalazł się w takim położenia, które wyraźnie wskazuje, iż rozpoczął on jazdę.&lt;/&gt; <br>Jest to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego