Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Arsenał Gorzowski
Nr: 7/8
Miejsce wydania: Gorzów Wielkopolski
Rok: 1998
mamuńska noc poślubna, która trwa do rana. W czasie tego tradycyjnego obyczaju następuje kulminacja całego szeregu czynności i przedsięwzięć określanych pojęciem puci-puci, co w swobodnym tłumaczeniu znaczy hołubienie.
Puci-puci to wielowiekowa spuścizna całego arsenału środków, jakimi teściowe urabiają właściwy materiał rozrodczy, który wyda na świat ich wnuki. Hołubienie rozpoczyna się już przed ślubem. Niedzielne, a potem codzienne obiadki, podwieczorki, łakocie i ostentacyjne faworyzowanie przyszłego zięcia (hołubieńca) względem córki.
Sama noc poślubna upływa na wspólnym oglądaniu ulubionych seriali latynoamerykańskich i wesołych pogaduszkach, w czasie których zaślubieni degustują wyśmienite wyroby kulinarne teściowej.
Zastanawiać może fakt tak marginalnej roli przyszłej matki. Wyjaśnienie
mamuńska noc poślubna, która trwa do rana. W czasie tego tradycyjnego obyczaju następuje kulminacja całego szeregu czynności i przedsięwzięć określanych pojęciem puci-puci, co w swobodnym tłumaczeniu znaczy hołubienie.<br>Puci-puci to wielowiekowa spuścizna całego arsenału środków, jakimi teściowe urabiają właściwy materiał rozrodczy, który wyda na świat ich wnuki. Hołubienie rozpoczyna się już przed ślubem. Niedzielne, a potem codzienne obiadki, podwieczorki, łakocie i ostentacyjne faworyzowanie przyszłego zięcia (&lt;orig&gt;hołubieńca&lt;/&gt;) względem córki.<br>Sama noc poślubna upływa na wspólnym oglądaniu ulubionych seriali latynoamerykańskich i wesołych pogaduszkach, w czasie których zaślubieni degustują wyśmienite wyroby kulinarne teściowej.<br>Zastanawiać może fakt tak marginalnej roli przyszłej matki. Wyjaśnienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego