Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
Słońca, ponieważ aż do tego momentu podłoże ochładza się w wyniku emisji promieniowania długofalowego, przy jednoczesnym braku dopływu promieniowania słonecznego w godzinach nocnych.
W przebiegu dobowym temperatura powietrza zmienia się w ślad za zmianami temperatury podłoża. Dobowy przebieg temperatury powietrza zazwyczaj wykazuje jedno maksimum i jedno minimum. Wzrost temperatury powietrza rozpoczyna się po wschodzie Słońca i trwa do godzin wczesnopopołudniowych. O godzinie 14-15 zwykle osiąga ona maksimum dobowe, po czym następuje jej spadek, trwający aż do godzin wczesnorannych. Wkrótce po wschodzie Słońca temperatura powietrza osiąga swoją minimalną wartość w ciągu doby (rys. 5.4.1).
Taki przebieg temperatury powietrza w
Słońca, ponieważ aż do tego momentu podłoże ochładza się w wyniku emisji promieniowania długofalowego, przy jednoczesnym braku dopływu promieniowania słonecznego w godzinach nocnych.<br> W przebiegu dobowym temperatura powietrza zmienia się w ślad za zmianami temperatury podłoża. Dobowy przebieg temperatury powietrza zazwyczaj wykazuje jedno maksimum i jedno minimum. Wzrost temperatury powietrza rozpoczyna się po wschodzie Słońca i trwa do godzin wczesnopopołudniowych. O godzinie 14-15 zwykle osiąga ona maksimum dobowe, po czym następuje jej spadek, trwający aż do godzin wczesnorannych. Wkrótce po wschodzie Słońca temperatura powietrza osiąga swoją minimalną wartość w ciągu doby (rys. 5.4.1).<br> Taki przebieg temperatury powietrza w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!