Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
Słońca, ponieważ aż do tego momentu podłoże ochładza się w wyniku emisji promieniowania długofalowego, przy jednoczesnym braku dopływu promieniowania słonecznego w godzinach nocnych.
W przebiegu dobowym temperatura powietrza zmienia się w ślad za zmianami temperatury podłoża. Dobowy przebieg temperatury powietrza zazwyczaj wykazuje jedno maksimum i jedno minimum. Wzrost temperatury powietrza rozpoczyna się po wschodzie Słońca i trwa do godzin wczesnopopołudniowych. O godzinie 14-15 zwykle osiąga ona maksimum dobowe, po czym następuje jej spadek, trwający aż do godzin wczesnorannych. Wkrótce po wschodzie Słońca temperatura powietrza osiąga swoją minimalną wartość w ciągu doby (rys. 5.4.1).
Taki przebieg temperatury powietrza w
Słońca, ponieważ aż do tego momentu podłoże ochładza się w wyniku emisji promieniowania długofalowego, przy jednoczesnym braku dopływu promieniowania słonecznego w godzinach nocnych.<br> W przebiegu dobowym temperatura powietrza zmienia się w ślad za zmianami temperatury podłoża. Dobowy przebieg temperatury powietrza zazwyczaj wykazuje jedno maksimum i jedno minimum. Wzrost temperatury powietrza rozpoczyna się po wschodzie Słońca i trwa do godzin wczesnopopołudniowych. O godzinie 14-15 zwykle osiąga ona maksimum dobowe, po czym następuje jej spadek, trwający aż do godzin wczesnorannych. Wkrótce po wschodzie Słońca temperatura powietrza osiąga swoją minimalną wartość w ciągu doby (rys. 5.4.1).<br> Taki przebieg temperatury powietrza w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego