Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Arafat przyzna mu więcej uprawnień - dodał ambasador.


Dziś wybory przewodniczącego Parlamentu Europejskiego
Większość polskich posłów za Geremkiem

Bronisław Geremek będzie dziś walczył o fotel przewodniczącego Parlamentu Europejskiego z hiszpańskim socjalistą Josepem Borrellem. W tajnym głosowaniu poprze go prawdopodobnie większość polskich parlamentarzystów. To jednak raczej nie wystarczy do zwycięstwa.
W Strasburgu rozpoczyna się dziś pierwsza sesja Parlamentu Europejskiego, w którym zasiedli deputowani z Polski i dziewięciu nowych państw członkowskich. Bronisław Geremek z Unii Wolności jest jednym z kandydatów na przewodniczącego zgromadzenia. Wczoraj poparcie dla niego zapowiedziała Platforma Obywatelska, największa polska partia w Parlamencie.
Głosowanie będzie tajne, ale jest mało prawdopodobne, żeby udało
Arafat przyzna mu więcej uprawnień&lt;/&gt;&lt;/&gt; - dodał ambasador.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Dziś wybory przewodniczącego &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Większość polskich posłów za &lt;name type="person"&gt;Geremkiem&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Bronisław Geremek&lt;/&gt; będzie dziś walczył o fotel przewodniczącego &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt; z hiszpańskim socjalistą &lt;name type="person"&gt;Josepem Borrellem&lt;/&gt;. W tajnym głosowaniu poprze go prawdopodobnie większość polskich parlamentarzystów. To jednak raczej nie wystarczy do zwycięstwa.&lt;/&gt;<br>W &lt;name type="place"&gt;Strasburgu&lt;/&gt; rozpoczyna się dziś pierwsza sesja &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt;, w którym zasiedli deputowani z &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; i dziewięciu nowych państw członkowskich. &lt;name type="person"&gt;Bronisław Geremek&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Unii Wolności&lt;/&gt; jest jednym z kandydatów na przewodniczącego zgromadzenia. Wczoraj poparcie dla niego zapowiedziała &lt;name type="org"&gt;Platforma Obywatelska&lt;/&gt;, największa polska partia w &lt;name type="org"&gt;Parlamencie&lt;/&gt;.<br>Głosowanie będzie tajne, ale jest mało prawdopodobne, żeby udało
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego