Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.03 (28)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dwa kundelki. On potrzebuje domu z ogrodem i silnej, zdecydowanej ręki - jest przekonana Aldona Jawłowska, która teraz utrzymuje kaukaza.
SABA

Powrót bluesa i Elżbiety Mielczarek
Klub Hybrydy
W latach 80. Elżbieta Mielczarek stała się znana dzięki hitom takim jak: "Poczekalnia PKP", "Grand Hotel" i "Wielkie Koło". W środę w Hybrydach rozpoczyna trasę koncertową - po 15 latach przerwy - wspólną ze Śląską Grupą Bluesową.
"Pierwsza Dama Polskiego Bluesa" - tak nazywano Elżbietę Mielczarek. Śpiewała nastrojowe ballady, nawiązujące do najlepszych tradycji starego dobrego amerykańskiego bluesa. Miała niepokojący, surowy głos.
Zadebiutowała w 1979 r. w Poznaniu podczas festiwalu "Folk Blues Meeting". Najpierw występowała w duecie z
dwa kundelki. On potrzebuje domu z ogrodem i silnej, zdecydowanej ręki&lt;/&gt; - jest przekonana Aldona Jawłowska, która teraz utrzymuje kaukaza.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;SABA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Powrót bluesa i Elżbiety Mielczarek&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Klub Hybrydy&lt;/&gt;<br>W latach 80. Elżbieta Mielczarek stała się znana dzięki hitom takim jak: "Poczekalnia PKP", "Grand Hotel" i "Wielkie Koło". W środę w Hybrydach rozpoczyna trasę koncertową - po 15 latach przerwy - wspólną ze Śląską Grupą Bluesową.<br>"Pierwsza Dama Polskiego Bluesa" - tak nazywano Elżbietę Mielczarek. Śpiewała nastrojowe ballady, nawiązujące do najlepszych tradycji starego dobrego amerykańskiego bluesa. Miała niepokojący, surowy głos. <br>Zadebiutowała w 1979 r. w Poznaniu podczas festiwalu "Folk Blues Meeting". Najpierw występowała w duecie z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego