Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
w lewo i w prawo od osi przekroju podłużnego.
2.2.2. Kartowanie [4]
Rysunek sporządzony w przyjętej skali, na podstawie wyników bezpośrednich pomiarów w terenie, nazywamy pierworysem mapy. Prace związane z jego graficznym wykonaniem na podstawie obliczonych współrzędnych punktów osnowy i miar zapisanych na szkicach polowych nazywamy kartowaniem.
Kartowanie rozpoczynamy od naniesienia na arkusz pierworysu siatki kwadratów (układu współrzędnych prostokątnych) oraz ramki ograniczającej wielkość rysunku. Siatkę można nanieść za pomocą liniału i cyrkla drążkowego, z użyciem specjalnej płyty metalowej zwanej kwadratnicą lub za pomocą precyzyjnych koordynatografów. Dokładność naniesienia wierzchołków siatki nie powinna być mniejsza od 0,1 mm.
Przy nakłuwaniu
w lewo i w prawo od osi przekroju podłużnego.<br>&lt;tit&gt;2.2.2. Kartowanie [4]&lt;/&gt;<br>Rysunek sporządzony w przyjętej skali, na podstawie wyników bezpośrednich pomiarów w terenie, nazywamy &lt;HI rend="italic"&gt;pierworysem&lt;/HI&gt; mapy. Prace związane z jego graficznym wykonaniem na podstawie obliczonych współrzędnych punktów osnowy i miar zapisanych na szkicach polowych nazywamy &lt;HI rend="italic"&gt;kartowaniem.&lt;/HI&gt;<br>Kartowanie rozpoczynamy od naniesienia na arkusz pierworysu siatki kwadratów (układu współrzędnych prostokątnych) oraz ramki ograniczającej wielkość rysunku. Siatkę można nanieść za pomocą liniału i cyrkla drążkowego, z użyciem specjalnej płyty metalowej zwanej kwadratnicą lub za pomocą precyzyjnych koordynatografów. Dokładność naniesienia wierzchołków siatki nie powinna być mniejsza od &lt;symbol desc="+-"&gt;0,1 mm.<br>Przy nakłuwaniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!