Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
bycia i postępowania jak dzieci Boże. Czyni nas wszystkich także siostrami i braćmi i nakłada obowiązek troski o innych. Wyrażenie "któryś jest w niebie" oznacza majestat Boga oraz Niebo, dom Boga stanowiący ojczyznę, do której zdążamy i do której już należymy. Ten fragment Modlitwy Pańskiej stawia nas w obecności Boga, rozpoczynamy naszą modlitwę, czyli spotkanie z Nim..
Dalej wznosimy siedem próśb, które można podzielić na dwie części. Trzy pierwsze mają charakter teologiczny, odnoszą się do chwały Ojca: uświęcenia Jego imienia, przyjścia Królestwa i wypełnienia woli Bożej. Cztery kolejne prośby są jakby drogami do Niego.
"Chleba naszego powszedniego" odnosi się nie tylko
bycia i postępowania jak dzieci Boże. Czyni nas wszystkich także siostrami i braćmi i nakłada obowiązek troski o innych. Wyrażenie "któryś jest w niebie" oznacza majestat Boga oraz Niebo, dom Boga stanowiący ojczyznę, do której zdążamy i do której już należymy. Ten fragment Modlitwy Pańskiej stawia nas w obecności Boga, rozpoczynamy naszą modlitwę, czyli spotkanie z Nim.. <br>Dalej wznosimy siedem próśb, które można podzielić na dwie części. Trzy pierwsze mają charakter teologiczny, odnoszą się do chwały Ojca: uświęcenia Jego imienia, przyjścia Królestwa i wypełnienia woli Bożej. Cztery kolejne prośby są jakby drogami do Niego.<br> "Chleba naszego powszedniego" odnosi się nie tylko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego