Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zalety kahwa (w języku arabskim "siła podnosząca") poznali Arabowie. Suszone ziarno kruszyli na proszek, mieszali z tłuszczem zwierzęcym i ugniatali w kule.
Na początku napoje kawowe były zimne. Zwyczaj ten utrzymywał się aż do X wieku. Prażenie kawy jest praktyką sięgającą początków wieku XII, natomiast popularny dziś sposób parzenia zaczął rozpowszechniać się pod koniec XV stulecia.
Chociaż pierwsze plantacje kawy założono w XVI wieku w Jemenie, za jej ojczyznę znawcy uważają tereny Afryki wschodniej i centralnej: Etiopii, Ugandy, Mozambiku. Na przełomie XVII i XVIII wieku kawę zaczęto masowo uprawiać na Cejlonie, w Indonezji oraz Ameryce Środkowej i Południowej.
W 1686 roku w
zalety &lt;foreign&gt;kahwa&lt;/&gt; (w języku arabskim "siła podnosząca") poznali Arabowie. Suszone ziarno kruszyli na proszek, mieszali z tłuszczem zwierzęcym i ugniatali w kule.<br>Na początku napoje kawowe były zimne. Zwyczaj ten utrzymywał się aż do X wieku. Prażenie kawy jest praktyką sięgającą początków wieku XII, natomiast popularny dziś sposób parzenia zaczął rozpowszechniać się pod koniec XV stulecia.<br>Chociaż pierwsze plantacje kawy założono w XVI wieku w Jemenie, za jej ojczyznę znawcy uważają tereny Afryki wschodniej i centralnej: Etiopii, Ugandy, Mozambiku. Na przełomie XVII i XVIII wieku kawę zaczęto masowo uprawiać na Cejlonie, w Indonezji oraz Ameryce Środkowej i Południowej.<br>W 1686 roku w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego