Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
tworzyć, w którym rozszerza się granice ludzkiego doświadczenia. Poeta, który znajdzie się w tym miejscu najprawdziwszej pracy duchowej, widzi, tak jasno, że dostrzega rzeczywiście trudne obszary ludzkiego istnienia, rzeczywiście tragiczne (bo nie rozwiązywalne) tego istnienia problemy i z całą odpowiedzialnością próbuje je rozwiązać i przesunąć dalej graniczne paliki obszarów ludzkiego rozumiejącego się doświadczenia.
Niech rocznica Kochanowskiego przypomni nam wszystkim, że był on prawdziwym pracownikiem ducha, który na użytek was wszystkich wypracował pewne istotne duchowe doświadczenia, czyniące nasze bycie bardziej możliwym. Uczyńmy te doświadczenia naszymi. Niech pracy Kochanowskiego nad byciem odpowie nasza praca nad Kochanowskim.
Kwiryna Zięba


LISTY DO REDAKCJI


"PRZECIEK"

Artykuł redaktora
tworzyć, w którym rozszerza się granice ludzkiego doświadczenia. Poeta, który znajdzie się w tym miejscu najprawdziwszej pracy duchowej, widzi, tak jasno, że dostrzega rzeczywiście trudne obszary ludzkiego istnienia, rzeczywiście tragiczne (bo nie rozwiązywalne) tego istnienia problemy i z całą odpowiedzialnością próbuje je rozwiązać i przesunąć dalej graniczne paliki obszarów ludzkiego rozumiejącego się doświadczenia. &lt;gap&gt; <br>Niech rocznica Kochanowskiego przypomni nam wszystkim, że był on prawdziwym pracownikiem ducha, który na użytek was wszystkich wypracował pewne istotne duchowe doświadczenia, czyniące nasze bycie bardziej możliwym. Uczyńmy te doświadczenia naszymi. Niech pracy Kochanowskiego nad byciem odpowie nasza praca nad Kochanowskim. <br>Kwiryna Zięba&lt;/&gt;<br> <br>&lt;div&gt;<br>&lt;tit&gt;LISTY DO REDAKCJI&lt;/&gt; <br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;"PRZECIEK" &lt;/&gt;<br><br>Artykuł redaktora
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego