Typ tekstu: Książka
Autor: Stawiński Jerzy
Tytuł: Piszczyk
Rok wydania: 1997
Lata powstania: 1959-1997
ogóle niektóre opinie mojej żony bardzo mnie dziwiły i niepokoiły jako politycznie dwuznaczne. Ale Krzyż Zasługi stanowił obiektywną wartość i liczyłem, że wpłynie na polepszenie naszych stosunków.
Uroczystą dekorację wyznaczono na którąś sobotę; później miała się odbyć zabawa zetempowska. Oprócz mnie Krzyż otrzymywał nasz strażnik, Mioduszewski, siedemdziesięcioletni staruszek, trochę niespełna rozumu, bo na każdej naradzie wstawał i pytał, dlaczego nie nadchodzi ten obiecany dobrobyt, tylko ceny ciągle rosną. Wiadomo było, że należy mu się coś na starość, żeby zostawił dzieciom i wnukom, toteż wcale się nie poczułem dotknięty takim towarzystwem.
Sam brałem udział w dekorowaniu sali i wyciąłem kilka nowych haseł
ogóle niektóre opinie mojej żony bardzo mnie dziwiły i niepokoiły jako politycznie dwuznaczne. Ale Krzyż Zasługi stanowił obiektywną wartość i liczyłem, że wpłynie na polepszenie naszych stosunków.<br>Uroczystą dekorację wyznaczono na którąś sobotę; później miała się odbyć zabawa zetempowska. Oprócz mnie Krzyż otrzymywał nasz strażnik, Mioduszewski, siedemdziesięcioletni staruszek, trochę niespełna rozumu, bo na każdej naradzie wstawał i pytał, dlaczego nie nadchodzi ten obiecany dobrobyt, tylko ceny ciągle rosną. Wiadomo było, że należy mu się coś na starość, żeby zostawił dzieciom i wnukom, toteż wcale się nie poczułem dotknięty takim towarzystwem.<br>Sam brałem udział w dekorowaniu sali i wyciąłem kilka nowych haseł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego