Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Nowe zasady wypłacania zasiłków rodzinnych
Gminy: brakuje pieniędzy, by zorganizować pomoc
Rząd: na zmianach skorzystają samorządy i ich mieszkańcy
Narzekają, ale zdążąMoże być zamieszanie z wypłatą świadczeń rodzinnych - ostrzegają gminy, które będą je wypłacać po 1 maja. - To obawy na wyrost - uważa rząd.
"Rz" sprawdziła, jak gminy są przygotowane do przejęcia nowych obowiązków - wypłacania zasiłków dla najbiedniejszych rodzin. Dotąd zajmował się tym ZUS, KRUS i pracodawcy. Teraz chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli łatwiejszy dostęp do świadczeń, a pomoc trafiała do rzeczywiście potrzebujących.
Gminy kończą przygotowania, ale narzekają, że dostały za mało pieniędzy
Nowe zasady wypłacania zasiłków rodzinnych&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Gminy: brakuje pieniędzy, by zorganizować pomoc&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Rząd: na zmianach skorzystają samorządy i ich mieszkańcy&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Narzekają, ale zdążą&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Może być zamieszanie z wypłatą świadczeń rodzinnych - ostrzegają gminy, które będą je wypłacać po 1 maja. &lt;q&gt;- To obawy na wyrost&lt;/&gt; - uważa rząd.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; sprawdziła, jak gminy są przygotowane do przejęcia nowych obowiązków - wypłacania zasiłków dla najbiedniejszych rodzin. Dotąd zajmował się tym &lt;name type="org"&gt;ZUS&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;KRUS&lt;/&gt; i pracodawcy. Teraz chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli łatwiejszy dostęp do świadczeń, a pomoc trafiała do rzeczywiście potrzebujących.<br>Gminy kończą przygotowania, ale narzekają, że dostały za mało pieniędzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego