Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 11.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Polsce - uważają lekarze, pacjenci i rzecznik praw obywatelskich
Abyśmy zdrowi byli

Dziś Międzynarodowy Dzień Chorego. Czy prawa pacjentów są w Polsce przestrzegane? Rzecznik praw obywatelskich uważa, że nie. Tak samo myślą pacjenci. Lekarze winą za złą jakość opieki zdrowotnej obarczają polityków.

- Konstytucyjne prawo obywateli do ochrony zdrowia jest naruszane - uważa rzecznik praw obywatelskich. Dziś na specjalnej konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia przedstawi obserwacje w dziedzinie przestrzegania praw pacjentów w roku 1999.
- W ubiegłym roku do dotychczasowej mizerii finansowej szpitali i przychodni, do protestów służby zdrowia dołączyła jeszcze reforma - grzmi rzecznik. - Dla pacjentów oznacza to ogromny chaos i brak poczucia bezpieczeństwa.
Jakie są główne
Polsce - uważają lekarze, pacjenci i rzecznik praw obywatelskich&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Abyśmy zdrowi byli&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Dziś Międzynarodowy Dzień Chorego. Czy prawa pacjentów są w Polsce przestrzegane? Rzecznik praw obywatelskich uważa, że nie. Tak samo myślą pacjenci. Lekarze winą za złą jakość opieki zdrowotnej obarczają polityków.&lt;/&gt;<br><br>- Konstytucyjne prawo obywateli do ochrony zdrowia jest naruszane - uważa rzecznik praw obywatelskich. Dziś na specjalnej konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia przedstawi obserwacje w dziedzinie przestrzegania praw pacjentów w roku 1999. <br>- W ubiegłym roku do dotychczasowej mizerii finansowej szpitali i przychodni, do protestów służby zdrowia dołączyła jeszcze reforma - grzmi rzecznik. - Dla pacjentów oznacza to ogromny chaos i brak poczucia bezpieczeństwa. <br>Jakie są główne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!