Typ tekstu: Książka
Autor: Makuszyński Kornel
Tytuł: Szatan z siódmej klasy
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1937
chyba zbrodnią - odrzekł pan Gąsowski po namyśle. - Ale czego tam będziesz szukał?
Adasia już nie było, lecz powrócił natychmiast .
- Zamknął drzwi na klucz! - powiedział z żalem. - Przezorny jegomość. Teraz ja z nim pogadam.
Malarz okazał wielkie zadowolenie usłyszawszy, że mu pan profesor chce pokazać galerię portretów w "bawialni". Szedł przodem, rzucając spojrzeniem na wszystkie strony.
- Oto moi przodkowie! - rzekł pan Gąsowski. W tej chwili pomyślał:
"Coś ty, bratku, pilniej patrzysz na drzwi niż na malowidła". Udając, że wcale tego nie zauważył, wiódł go od obrazu do obrazu, aż wreszcie stanęli przed nie dokończonym, jednookim stworem.
- Ach! - zawołał staruszek. - Wie pan, co mi
chyba zbrodnią - odrzekł pan Gąsowski po namyśle. - Ale czego tam będziesz szukał?<br>Adasia już nie było, lecz powrócił natychmiast &lt;page nr=121&gt;.<br>- Zamknął drzwi na klucz! - powiedział z żalem. - Przezorny jegomość. Teraz ja z nim pogadam.<br>Malarz okazał wielkie zadowolenie usłyszawszy, że mu pan profesor chce pokazać galerię portretów w "bawialni". Szedł przodem, rzucając spojrzeniem na wszystkie strony.<br>- Oto moi przodkowie! - rzekł pan Gąsowski. W tej chwili pomyślał:<br>"Coś ty, bratku, pilniej patrzysz na drzwi niż na malowidła". Udając, że wcale tego nie zauważył, wiódł go od obrazu do obrazu, aż wreszcie stanęli przed nie dokończonym, jednookim stworem.<br>- Ach! - zawołał staruszek. - Wie pan, co mi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego